קדימה טוקבקיסטים!!!

חקיקת חוקים להגבלת השיח ברשתות החברתיות לא תבטל את המחשבות שמאחורי השיח, ואלה, ימצאו להן מנהרות, מצדות, מערות, נקרות צורים ומחילות עפר לצאת לאויר העולם. חופש הביטוי קיים בשביל להציף את האמת והאמת תבצבץ אך ורק מתוך שיח חופשי לחלוטין, כולל אמירות גזעניות וחשוכות ואפילו דברי נאצה והסתה. מילים שהיו "נבואה" שקולה בעיתה התבררו בחלוף הימים כהסתה פרועה ולהיפך. אין לאיש בעולם מונופול על דברי אמת ואין לאיש את הזכות לסתום את הפה לזולתו ולסכור את נהר השיח הציבורי. הדבר היחיד שיכול למנוע או להגביל ביטוי הוא החוק הכתוב. החוק כיום מאפשר מרחב פתוח של ביטוי. עד היום ניצלו את החוק הזה אנשי תקשורת שקיבלו יריעה, מיקרופון, מצלמה ותדר של שידור ורובם עשו עם הכלים הציבוריים האלה מה שמתחשק להם. וזה נמאס ונקעה נפשו של הציבור והוא קַץ בהבליהם. היום יש בכל בית מקלדת, מיקרופון ומצלמה, ויש תדרים חברתיים. אל תזעקו את זעקת הקוזאק הנגזל! בל נשכח את העובדה הפשוטה: התגובות הקיצוניות והנאצות הנוראיות הינן קודם לכל ואפילו לפני תוכנן – תגובות. משהו קדם לתגובות, משהו גרם להתפרצותן, משהו אפילו קבע את תוכנן ואת קיצוניותן! אולי צריך לטפל בזה?

דעה המובעת בפי איש תקשורת צריכה להיות מנומקת ומכסה ככל הניתן את השאלות הנתבעות הימנה. דעה בעלמא אינה דעה. חצי ציטוט הוא מעשה נבלה המצדיק מעשה נבלה נגדי העולה בחומרתו עליו עשרת מונים. הסתרת מידע הינה נבזות המתחננת לקללה ומארה ומגיפה! שאלה נתבעת במפגיע שאינה נשאלת, משגעת את השכל! נסו יושר, הגינות, טוּב לב וסורו מרוע! ולא דיברתי על דעות מוּדָרוֹת ומושתקות שמקצינות עצמן באין להן מרחב ציבורי ממוסד. ככה זה כשלא שומעים אותך – אתה צועק, צורח וצוֹוֵחַ!

בצדק רב חש הציבור שאנשי התקשורת עובדים אצלו. הוא המעסיק והם משרתיו!!! מי שלא מבין את זה שלא יעסוק בתקשורת. התקשורת הישראלית הרוויחה ביושר רב את עליבותה ואף את מצבה הפיננסי. עומד אדם בתחנת רכבת ומציע עיתונים בחינם ורק מעטים עושים לו טובה ולוקחים ממנו גיליון… לא מאמינים לרדיו! לא מאמינים לטלויזיה! מי שסובל מהדבר הוא בעיקר קומץ קטן של אנשי תקשורת שעושים עבודתם באמונה. הרוב הם טפילים שחיים על חשבון הציבור ועושים מלאכת רמייה. זה מקומם ומרגיז! ויש כבר ברוך השם אפשרות להגיב. לא כל אחד יודע להתנסח, יש כאלה ששורקים במשרוקיות ויש ברעשנים ויש מקללים ומנאצים עולם ומלואו. זה נפלא! ככה העם אומר את דברו לעובדיו שעובדים עליו – בשפה פשוטה גם עילגת, בדיבור ישיר, כמו בשכונה, ברחוב… רק שעכשיו יש לזה תהודה! שימרו על הפה שלכם! על הג'סטות המתנשאות והמזלזלות! כבדו את המקצוע שלכם והתגובות יכבדו אתכם. זלזלו והתנשאו – תחטפו! וזה ילך ויגבר…

וזיכרו!!!:::

"כי רק על-ידי ליבון 'כל' ההשקפות והחלפה חופשית של 'כל' הדעות עשויה אותה אמת להתבהר." (נשיא בית המשפט העליון לשעבר – שמעון אגרנט. בג"צ קול העם.)

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s