הבשורה על פי הבוגד!

"התואר בוגד הוא בעיני לעתים קרובות תואר כבוד. אני לא מתכוון לבוגד הבנאלי שמוסר אינפורמציה ומקבל כסף. אני מתכוון לאדם שמשתנה, שאלה שלא משתנים ופוחדים משינוי ושונאים שינוי קוראים לו בוגד, כי הם לא תופסים את השינוי שחל בו. ואני מסתכל אחורנית על המאה העשרים – מי המנהיגים הפוליטיים שכונו בוגדים? עוד לפני המאה העשרים. ירמיהו הנביא כונה בוגד. אברהם לינקולן ששיחרר את העבדים – חצי אמריקה קראה לו בוגד. צ'רציל שפירק את האימפריה הבריטית, חצי הבריטים קראו לו בוגד. דה-גול שהוציא את צרפת מאלג'יריה. הרצל שהסכים לתכנית אוגנדה. בן גוריון שהסכים לתכנית החלוקה. בגין שהחזיר את סיני תמורת שלום. סאדאת שבא לירושלים. רבין ופרס שחתמו על הסכמי אוסלו. שרון שפינה את עזה. את יודעת זה מועדון מכובד מאוד אולי מועדון יותר מכובד ממועדון המנהיגים שאף אחד לא קרא להם בוגד." (עמוס עוז, ז בחשון התשעה)

מלים כדרבונות על אף היותן ענן עכור של מליצות נבובות. אבל לפני שאתייחס לחלק מן ה"בוגדים" הללו ראוי להפנים את העובדה החד משמעית המתנוססת מעל לכל הטקסט המטופש הזה – עמוס עוז מעמיד עצמו (במלוא הצניעות והענווה) כמנהיג בעל שיעור קומה, בשורה אחת עם לינקולן, צ'רצ'יל, הרצל ואפילו ירמיהו הנביא. סליחה – מי אתה בכלל? אלה היו מנהיגים נבחרים של עמיהם שנדרשו להחלטות קשות ושנויות במחלוקת. מנהיג, נשיא, מלך, ראש ממשלה, רשאי ואף חייב לעתים להחליט החלטות נגד בני עמו כל עוד החלטותיו מוסקות במסגרת החוק. אבל מי אתה? מי בחר בך? מכוח איזו סמכות אתה נדחף למועדון מנהיגי העולם?

עם כל הכבוד שרוחשים לך חסידך השוטים, אתה לא העם המצרי שקבע ועדיין קובע שסאדאת בגד בעמו ובאומה הערבית. הוא נרצח כבוגד למרות שהחזיר את כל סיני למצרים ואף תקע לישראל את רצועת עזה שנכבשה ממצרים. כל "היגיון מערבי נאור" רואה בו מנהיג נאמן לעמו – הוא שיחרר את העם המצרי מעול המלחמות ואף הציל ממש חיי אינספור מבני העם המצרי. ובכל זאת, הוא נרצח כבוגד משום שחתם על הסכם שלום עם היהודים וכך ייעשה לכל מנהיג ערבי שֶׁיָהִין. ואכן, נשיא מצרים אנואר סאדאת נרשם כבר בספר ההיסטוריה המוסלמי כבוגד נקלה לדראון עולם ובגידתו תתוקן בחרב מוסלמית במהרה בימיהם ביסמיללהּ. מובן מאליו שהבוגד הזה מקובל על עמוס עוז כנושא תואר של כבוד במועדון המכובד הנ"ל.

אריאל שרון הוא בוגד בעם ישראל בעבור בצע כסף. נקודה. לא יועילו ההצטדקויות! הוא רצה אי יווני וקשר קשרים עם אנשים מפוקפקים לתועלתו. הדרך היחידה שלו להיחלץ מן המשפט הפלילי היתה בגידה, שאתה ושכמותך תמכתם בה. בגידה עלובה ונלוזה ושקופה ונראית למרחוק. בגידה שהסבה נזק בל יתואר ועוד נשלם עליה את כל ישותנו עד לצוואר האחרון. בגידה מנוּוֶלֶת שאין עליה כפרה, בגידה שמחקה באחת את כל תפארתו של מצביא ועשתה ממנו אויב שנוא ומאוס ואת כל עדר תומכיו לאספסוף שמקומו במכלאה. לא יועיל לך, עמוס עוז, חָלקוּ הבלי פיךָ והמה פְּתִיחוֹת.

הבה נשיח קמעה על אודות הבוגד הבנאלי – הדיבורים הבנאליים שלך על ה"כיבוש" ועל ה"שלום" בכל אתר ואתר הינם "אינפורמציה" מפי הגבורה ממש. כוחך כסופר ומספר סיפורים יהודי בינלאומי מעניק לאינפורמציה הזו הֵד עצום בקרב שונאי ישראל המשתוקקים לעֵדוּת מכלי ראשון. נבחרי העם היהודי בישראל מתמודדים בזירה הבינלאומית כשאתה אוסר ידיהם באזיקים ושלוחיהם בכבלי ברזל. למה אתה עושה את זה? מי ביקש ממך? בשם מי אתה מזיק כל-כך? אולי אתה טועה? כל-כך הרבה שאלות שמקומן בחדר החקירות פורחות באויר ואין מי שיצוד אותן. מה אתה רוצה מחיי שלי? מה עשיתי לך שאתה מטיף ותובע להשמיד אותי ואת ילדי? ואז מאליה עולה שאלת הכסף. כן, אתה מקבל כסף רב מספרים שאתה מוכר ואתה מוכר ספרים הרבה לעולם שמתעב יהודים, העולם הזה משיב לך מנה אחת אפיים ומוסיף לך פרסים של ממון. אתה פשוט נאמן לקוראיךָ האנטישמיים בעבור כסף, ובוגד, כִּמלוא משמעותה של המילה, כלפי העם היהודי.

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s