עתיד ירוק-אדום-שחור…

כישלון שיחות השלום בין היהודים לערבים חושף בפנינו חזיון תעתועים. זה רק נדמה לנו שרעיון "שתי מדינות לשני עמים" חלף מן העולם. בעוד חלקנו בונים על המציאות הפשוטה שבה מינימום של תביעות היהודים אינו פוגש את המקסימום הערבי ולהיפך, מתרחשת מתחת לפני השטח פעילות גלויה של מיטב המוחות למען הפקרת יהודה והשומרון והקמת מדינה ערבית נוספת במקומם. יש מקום לדאגה משום שמדובר באנשים רציניים, עם קשרים מסועפים בישראל ובעולם ועם הון שמועצת יש"ע יכולה רק לחלום עליו.

אני מתכוון לגוף פוליטי לכל דבר, חוץ-פרלמנטרי, עצמאי לחלוטין, שאינו כבול בהתחייבויות פוליטיות לבוחרים, ולדעתי, אף חזק יותר מממשלת-ישראל. זהו גוף הנקרא "עתיד כחול-לבן" ועומדים בראשו גלעד שר, עמי איילון ואורני פטרושקה. הנה משנתם בקליפת אגוז: "מתוך הבנה כי על ישראל לקחת את גורלה בידיה על מנת לממש את האינטרס הלאומי שלה לקיומו של בית לאומי ודמוקרטי לעם היהודי, יש לחתור למציאות של שתי מדינות, עם הסכם או בלעדיו.

במסגרת התכנית המדינית שלה, מציעה "עתיד כחול לבן" צעדים עצמאיים שיקדמו מציאות של שתי מדינות –  "אנו מאמינים כי צעדים עצמאיים ובלתי-מותנים ישפרו במידה ניכרת את מצבה של ישראל, וישמשו מנוף לחידוש המו"מ ולקידום הסכם הקבע בין ישראל לפלסטינים."

במדור "בכירים תומכים" באתר תנועת "עתיד כחול לבן" מוצאים את שגריר ישראל לשעבר בארצות הברית מייקל אורן, האלוף עמוס ידלין, רב-אלוף גבי אשכנזי וידידו בנפש אהוד ברק. בין חברי המועצה הציבורית של התנועה הזאת נמנים אורית אדטו, יוסי אלפי, ירום אריאב, שאול אריאלי, יהודה בן מאיר, יוכי ברנדס, רות גביזון, שאול גבעולי, שלמה גזית, צביה גרינפלד, עמירה דותן, יעל דיין, אבשלום (אבו) וילן, דב וייסגלס, הני זוביידה, יוסי יונה, א.ב. יהושע, אתי ליבני, אלון ליאל, ברונו לנדסברג, איציק סודרי, יהושע סובול, סמי סמוחה, אפרים סנה, דליה רבין, דני רוטשילד, גדעון שפר, אלון שוסטר, אליעזר שקדי, נתן שרוני, דב תמרי ועוד ועוד ועוד… אנשי עסקים בכירים, קציני צבא גבוהים, דוקטורים ופרופסורים – לכולם פקודים ותלמידים וקולגות ועובדים. והרבה כסף.

גולת הכותרת של פעילות התנועה הזאת היא חתירה לשינוי המציאות ע"י אילוץ הממשלה להחליט על נסיגה חד-צדדית מחבלי יהודה והשומרון וגירוש 100.000 יהודים מתחומיהם. עמי איילון יודע (?) שרוב הציבור בישראל יודע מהו האינטרס הישראלי ומהם עקרונות ההסדר העתידי הראוי. ואפילו אם הערבים אינם מסכימים מכל וכל לשום הסדר, התנועה קובעת כי "האינטרס הישראלי מחייב לנקוט מדיניות יזומה להגשמת מציאות אזורית של שתי מדינות לשני עמים, ובכלל זה עידוד חזרתם לישראל של מתיישבים ישראלים החיים כיום ממזרח לגדר." כל זאת בתהליך בלתי מותנה שתלוי בהכרעה ישראלית עצמאית בלבד. כלומר, מציאות עזתית בלב ישראל בתוספת מיליוני פליטים ערבים ואינספור אירגוני טרור.

פורסם בעיתון 'בשבע'

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s