מדינת כל מיעוּטֵיהָ!

סוף סוף גמלה ההחלטה בלב מערכת החדשות של ערוץ 2 לדון בקלישאה הנבובה-עבשה מזה 46 שנים – “שתי מדינות לשני עמים”. לצד ההצהרות המלאכותיות שעייפנו משמוע, חזינו ביוסי שריד מקונן לו בעצב נוגה – “ארץ-ישראל ניצחה את מדינת-ישראל” ו- “הרכבת הזאת כבר נסעה”, “הובסנו”, “קץ המפעל הציוני” וכו’… האמת, משעשע לשמוע מפי מי שהוכיחו באותות ובמופתים שהם אינם מבינים דבר וחצי דבר בהלכות מלחמה ושלום בעולם הערבי –  קינות נוסח איכה היתה לזונה "קריה נאמנה", שממילא, צדק, לא היה בה ומשפטיה – הדר מקורביה, אויביה ועשיריה.

את טענתו של מי שהיה שר הביטחון, משה ארנס, נגד נסיגות כלשהן מיהודה ומהשומרון הוא מבסס על הנסיון הרע שהיה לנו בגירוש ובחורבן מגוש קטיף וצפון השומרון. הנסיון הזה, הוא אומר, מוכיח שנסיגה חד-צדדית היתה טעות שאסור לחזור עליה. הדבר מקומם שבעתיים משום שעצם העלאת טענה שכזאת מעניקה לגירוש ולחורבן קורטוב של הצדקה שאינו מגיע להם מכל וכל – כאילו, הנה, חשבנו שטוב עשינו, עכשיו יש לנו הוכחה. והרי, בלי כל קשר, עשינו את הכי רע. מאוד.

אז שתי מדינות לשני עמים לא תהיינה. בעיקר משום שאין עם אחר למול העם היהודי זולת האומה הערבית החומדת את כל ארצות תבל. גם ההטפות של מדינות-איסלם מסוימות בדבר "שתי מדינות…" אינן אלא תרתי דסתרי ובשקר יסודן משום שבבסיס כל החלטותיהן קיימת התנגדות נחרצת לעצם קיומה של מדינה אחת מתוך השתיים שהן מציעות "לקיים" בשלום ובביטחון.

כיוצא בהן, לא תיתכן מדינה דו-לאומית משום שאין ולא היה מעולם "לאום פלסטיני" וגם אם יקום לו לפתע פתאום מין "לאום" חדש שכזה, נחוצה הסכמה בינו לבין הלאום היהודי לחיות בכפיפה אחת בשלום אחווה ורעוּת. הרי עצם הסיכסוך נובע מהתנגדות הערבים לעצם קיומו של עם יהודי ריבוני ואפילו על סנטימטר אחד רבוע מאדמות הארץ הזאת. יתר על כן, אין הסכמה גם בין היהודים לבין עצמם על דרך אחרת כלשהי לדו-קיום עם הערבים.

לפיכך, אם העם היהודי לא יתעשת במהרה ויחיל ריבונות על כל חלקי ארץ-ישראל שבהם יש לו כיום שליטה – לא תהיה לנו "מדינה יהודית-דמוקרטית", לא "שתי מדינות לשני עמים", לא "מדינה דו לאומית" וגם לא "מדינת כל אזרחיה", אלא מציאות שונה לחלוטין שאינה מוכרת לנו בכל תולדות העם היהודי –  "מדינת כל מיעוטיהָ".

חיינו יהיו מאויימים בימים ובלילות. כל אדם ישמור על חייו ויגן במידת יכולתו על צאצאיו, משפחתו ומקורביו. לאט לאט יתלכדו אלה אל המשפחה המורחבת ומקורביה לשבט הומוגני וחברה מצומצמת, עם יכולות הגנה והתקפה אפקטיביות. זה יהא המיעוט העצמאי וכמוהו יהיו במשך השנים מאות "מיעוטים". לא יהיה קל. אלה ה"מיעוטים" שיכרתו ביניהם בריתות ויקבעו בסופו של דבר איזו מין מדינה תקום פה בעידן הבא. איזו אקדמיה מרוסנת תתקיים בה, איזו מערכת של משפט מקובלת על הכל ואיזו תקשורת מוגבלת בכוח תהיינה בה. יש תקווה לעתיד לבוא.

 פורסם בעיתון "בשבע"

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s