נפתולי נפתלי בנט

נפתלי בנט מתחיל רק עכשיו להפנים את גודל הרעה שחולל. פתאום הוא קולט שטמנו לו פח יקוש ממנו אין דרך להיחלץ. נפתלי בנט היה המפתח להרכבת הממשלה והוא הוא שקבע את דמותה לרעת בוחריו. עכשיו הוא מנסה לתקן את המעוּוָת הזה שכמובן לא יוכל לתקון – משאל עם שיחייב את הממשלה. בתמימותו הוא מבקש שכל הסכם ישראלי-ערבי יובא לאישור עם ישראל שכולל 20% ערבים. כמה שכל נדחס בראש אחד… גם אם ירצה שר האוצר יאיר לפיד להיענות לו – תקצר ידו.

אני מאמין שיאיר לפיד מכיר תודה עמוקה לנפתלי בנט. בלעדיו "יש עתיד" היתה נשכחת מלב בספסלי האופוזיציה לצד אחמד טיבי וחנין זועבי. אבל עם כל רצונו של לפיד לסייע לנפתלי במצוקתו, יש לו בוחרים ונבחרים עליהם הוא נשען, ואלה רוצים בטובת הערבים הרבה יותר מאשר בטובת המתנחלים. יש צעדים שאין מהם חזרה ונפתלי בנט עשה אותם בריצה רדופת אמוק. לך תצא מזה…

מעמדו של יאיר לפיד חזק יותר מכוחו של נפתלי בנט אך ורק בעטיו של בנט. כה עז היה רצונו של נפתלי הלז להתרפס בפני הבועה התל-אביבית. היום, יאיר לפיד שולט בכיפה והוא יכול לדחות בנימוס את ידו של נפתלי בנט. פרישת 'הבית היהודי' מן הממשלה בלתי נמנעת וקץ הקריירה הפוליטית של נפתלי בנט עם איילת שקד היפהפיה ברור כאור בצהריים. לא חבל עליהם אבל מה נוראה האדמה החרוכה שהותירו.

דומה שהמאבק על יהודה והשומרון הוכרע לחורבן אלא אם יקרה נס משמים. חישבו על כך שהנגב נכבש, הגליל בקרב מאסף חסר סיכוי ואפילו תל-אביב היתה לזירה אריתראית-סודנית. מי מבין הפוליטיקאים ישים ליבו להתיישבות ביהודה ובשומרון? על זה היה דווה ליבנו ועל זה חשכו עינינו. מה חושבים כיום כל אלה שהכניסו "טב" למעטפה? טב למיתב טנדו עם יאיר לפיד? גם החרטה לא תועיל, רק פעולה של ממש, נדרשת ונתבעת במפגיע, יכולה אולי אולי אולי לעצור את הסחף אל התהום שמוביל נפתלי בנט.

מתיישבי יהודה והשומרון חייבים לקום ולתבוע את גירושו של נפתלי בנט מכל פעילות פוליטית בשמם מיד ולאלתר. מוכרחים להודות בטעות האיומה הזאת נוכח המציאות המתגבשת. לא בטוח שאפשר להציל אבל הנסיון הכרחי. אין מה לסמוך על חוק משאל-עם משום שהוא כבר נעקף והושם ללעג בעבר. מפלגת 'הבית היהודי', ללא נפתלי בנט, חייבת לחתור לבחירות חדשות על-ידי גיוס יתר מפלגות האופוזיציה להרים ידם בהצבעת אי-אמון. אין דרך אחרת.

בליל העצמאות הופעתי בשדמה. ראיתי את יהודית קצובר ונדיה מטר בפעילותן למען שדמה וחשבתי על נפתלי בנט. אלה מלקטות ואוספות גרגרי אבנים לבנייה והתיישבות וזה מחריב כל אפשרות ברגל גסה. עקשנות עד אין קץ על כל פיסת קרקע בארץ-ישראל מול חובבנות פוליטית השמה לאל מאמץ של שנים רבות בתנאים הכי קשים. בזה אחר זה יפלו מאחזים וישובים למצהלות יושבי הקרנות בתל-אביב. אין מה לחבק ידיים ואין מה לשבת על המדוכה וכל שעה קודם יפה יותר מקודמתה.

בל ניתן לאכזבה לרפות ידיים. אסור להתייאש. על נציגי ההתיישבות ביהודה ובשומרון לסור מדרכם הרעה ולשרת את בוחריהם נאמנה. צריך לשלוח את נפתלי בנט לרעננה ולאקזיטים שלו ולתבוע ממנו שלא יהין לשוב. היה לנו די והותר מפועלו המיותר והמזיק. על אורי אריאל חלה חובה להתנער מנפתלי בנט שהצליח להביא 12 מנדטים לרעת אלה שבחרו בהם. אין מקום לנאמנות חברית – ארץ-ישראל בסכנה ממשית. אמריקה בוחשת, אירופה מחזיקה מחרה אחריה ונחנו מה?

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על נפתולי נפתלי בנט

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    כרגיל, צודק!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s