עלילות נַפְלָתִי בֵּנֶט

הפוליטיקה היא אכן אמנות הבלתי אפשרי. תוצאות הבחירות האחרונות הצביעו על "בלתי אפשרי" ברור כאור בצהריים – אי אפשר לכונן ממשלה ללא 'הבית היהודי'. אבל שרה נתניהו לא רוצה ולא רוצה, וכל עוד ביבי הוא זה שאמור להרכיב ממשלה היא לא תתן לו לרומם את שנוא נפשה. מנגד, נפתלי בנט הטירון, עם תנובה אלקטורלית מרשימה ונסיון פוליטי מפוקפק למדי, גם לא יודע, גם לא מבין, גם מתהלך לו בחשכה וכולו מבסוט מן העלטה הנוגהת לו. מסובך? לא כל-כך…

כל השחקנים בזירה הפוליטית בישראל ראו את העובדה הנחרצת – ליבני, לפיד ושֶׁלִי בחוץ, הליכוד (31), הבית היהודי (12), ש"ס (11), יהדות התורה (7) וקדימה (2) בפנים. מה לא ברור פה? תרגיל חשבוני פשוט ברמה של כיתה ב'. הכל ראו, הפנימו וחיפשו מוצא אחר, מעוות ככל שיהיה. השנאה של שרה סימנה את נפתלי בנט כחוליה חלשה וקצה חוט שעתיד לפרום את המארג הנהיר שהכל ראו. ובכן, ראשית, דחק בנימין נתניהו את נפתלי בנט אל עולם הזחיחות, הציע לו הצעה שלא תהיה לו ברירה אלא לסרב לה והוא אכן ממלא אחר ציפייה זו. השלב הראשון הסתיים –  נפתלי בנט עדיין לא יודע אבל הוא כבר מנוטרל.

בין לבין, עמלו ה"ה אהוד אולמרט ואורי שָׁנִי על טמינת  פח יקוש מרופד היטב, מעין מלכודת פתאים בדמות ברית דמים בין שני הפכים. ואכן, נפתלי כאיילה שלוחה אץ-רץ בלב חפץ אל הבור, נוחת על המצע הרך ונלכד. עכשיו, יש "ברית" שעיקרה להעיף את 'הבית היהודי' אל מחוץ למגרש ולהריץ פנימה את נושא הלפיד חסר הסיכוי.  ה"בלתי אפשרי" קם והיה ונקבע כעובדה. בשביל לזהות את הרעה הזאת מראש נחוץ היה ניסיון פוליטי שאין לנפתלי. מֶה חבל.

הכל אישי בפוליטיקה.  את שרה לא מעניינת ההתיישבות ואף לא היהדות, היא רוצה לראות את בנט בחוץ והוא יהיה בחוץ משום שהיא הקובעת. הסיכום עם ציפי ליבני דחף את נפתלי בנט עמוק יותר לתוך מלתעותיהם של שָנִי-אולמרט ועוד מעט הם יברכו על המוגמר. כלפי חוץ ה"ברית" חזקה מאין כמוה, אבל זהו רק השלב השני ועוד נכונו עלילות. תיאטרון המרכבה יוצא לדרך  ובתפקידים הראשיים יאיר לפיד ונפתלי בנט, כשהם נושאים בנטל שווה בשווה למשל ולמראית עין. 

בנימין נתניהו מזהה את ההזדמנות לרָצות את אשת חיקו ופוצח בהצגה משלו – "הנכנע". הוא משסה בנפתלי בנט את החרדים הנבגדים ולאט לאט, החרפה מתחילה להתגלות –  הליכוד (31), יש עתיד (19), התנועה (6), קדימה (2) ולזמן מה גם הבית היהודי (12) – מרכיבים שלטון. נפתלי בנט ממונה לשר כלשהו והלם הזחיחות מתקבע בו כהרגל לכל דבר וענין. תקציב המדינה יהיה לו  לרועץ ראשון ולפני שיספיק להתאושש מן הסבך המעיק יבוא אובמה לביקור בארץ הקודש.

מכאן הדרך פתוחה – דו"ח וועדת אדמונד לוי נגנז. ליבני ואבו מנהלים משא ומתן שבו היהודים בורחים והערבים מזנבים. לוח זמנים מפורט של נסיגות מחבלי ארץ-ישראל מוגש לנשיא האמריקאי. יום השבת מתחלל. מדינה פלסטינית הולכת ונקרמת. רוב בכנסת בעד גירוש וחורבן נוספים בתמיכת השמאל, הערבים והדתיים ונפתלי בנט ייאלץ להיפרד מהממשלה. יאיר לפיד אפילו לא יפר את "הברית", וייפרד מנפתלי כבעל-ברית נאמן. התמונות מחבלי יהודה והשומרון תהיינה קשות מנשוא ובתל-אביב יחגגו את החורבן המתקרב גם אליהם, כמסורת הלומי השנאה.

בתוך התרחיש האומלל הזה שאנו עדים כיום רק לתחילתו, נטמע ח"הכ אורי אריאל כמקבל עליו מרות תמוהה וכושלת. למה ומדוע?

 פורסם בעיתון 'בשבע'.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s