רק טלטלה מזעזעת תזיז פה משהו…

אין אנו יודעים אם מדינת-ישראל תתקוף את אתרי הגרעין באירן. השבוע התפרסם כי ראש הממשלה זעם על הביקורת נגד התקפה ישראלית והצהיר כי גם אם ארצות הברית תתקוף באירן – יפלו טילים בישראל.  הוא גם רמז שהסיכוי שהאמריקאים יכניסו עצמם למלחמה בשנת בחירות – קלוש ביותר. העובדה הזאת לבדה מוכיחה כי פני מנהיגי ישראל למלחמה. אם נוסיף את מאמצי נתניהו לצרף את צחי הנגבי המצדד בתקיפת אירן לממשלתו – הרי לנו בסיס די מוצק שהתקפה ישראלית באירן היא ענין של שבועות.

יש לנו שלוש זוויות ראייה לצורך הבחינה אם ראוי או לא ראוי לישראל לתקוף את המתקנים הגרעיניים באירן: הזווית הראשונה והמצדדת בתקיפה היא האיום הקיומי עלינו המתעצם מידי יום, הן בעמידה העיקשת של אירן מול כל העולם וסנקציותיו והן בהכרזות של אחמדינג'אד מעל כל במה אפשרית למחוק את ישראל מן המפה העולמית. פצצת אטום בידי מי שאינם מסתירים את כוונתם להשמיד את מדינת-ישראל, היא בהחלט בבחינת "קאזוס בֶּלִי" וזוהי עילה הזקוקה לטיפול צבאי מאסיבי מונע. אין אנו יודעים בבירור באיזה שלב של פיתוח הפצצה הגרעינית נמצאת אירן, אבל אנו יודעים לבטח שיש פיתוח, ואולי אפילו פיתוח מואץ.

ממה שמזינים אותנו כלי התקשורת בעולם, אנו למדים שהאירנים נחושים. וכאשר יענו אותם בהגבלות כלכליות, כך נחישותם רק מתחזקת יותר ויותר. נראה שדבר לא יעצור בעדם מלבד כוח מחץ צבאי. אבל גם האירנים יודעים שקיים סיכוי סביר שמתקניהם יותקפו, וכאן, אנו באים לזווית הראייה השנייה השוללת תקיפה באירן. הזווית הזאת נחלקת לשתי דעות – האחת גורסת שאַל לה לישראל להכניס ראשה להרפתקה מסוכנת כל-כך, משום שאירן גרעינית היא בעייה עולמית ועניינן של המעצמות הגדולות ובראשן ארצות הברית. הדעה השנייה אומרת שאין לתקוף את אירן בכלל כי ממילא יש לה את כל הנתונים לפתח פצצת גרעין גם לאחר שתותקף. הדעה האחרונה נתמכת על-ידי העובדה שיש עוד מדינות באיזור שיש להן יכולת גרעינית ובכל זאת אינן עושות בו שימוש מלבד ההרתעה.

נתאר לנו את היכולת של העורף הישראלי להגן על עצמו מפני התקפה נגדית של אירן. צריך לזכור שיש לנו איום לא מבוטל מצפון של החיזבאללה, איום על כמיליון אזרחים בנגב מצד החמאס העזתי, ואם נוסיף עוד אפשרויות דמיוניות בדבר כל מיני אירגונים כמו הג'יהאד האיסלמי, אל קעידה, אולי סוריה ואפילו מצרים שימצאו הזדמנות חגיגית של ממש לעשות בנו שפטים – התמונה תהיה שחורה משחור. אין מספיק מרחבי מיגון, המקלטים מוזנחים, ובעיקר, הציבור הישראלי השאנן כעגלי מרבק אינו מודרך ואינו מוכן לקדם פני רעה בסדר גודל שכזה.

אבל יש זווית ראייה ממנה רואים ברכה של ממש בהתקפה ערבית כוללת על מדינת היהודים. מדינת-ישראל זקוקה יותר מכל לטלטלה מנערת טילטולי מציאות מטורפת! שלטון האקדמיה על נידוייה וחרמותיה, דיקטטורת בית המשפט העליון ומערכת המשפט בכללה, ועל כולם ההפקרות הנוראה של התקשורת הישראלית – מחייבים חשבון נפש נוקב שהדמוקרטיה המסואבת שלנו אינה יכולה לנפק. התקפה משולבת של הערבים על ישראל תכניס את כולנו לפרופורציות. לא ניוושע מזה שיוזילו את מחיר הקוטג' ואפילו יחלקו אותו בחינם. מצוקת הדיור שתתעצם אחרי חורבן שכונות שלמות תיראה לנו לוקסוס שרק טפשים היו יכולים להתעסק בזה. אבל סוף סוף, מתוך ההריסות שנצטרך לשקם ומתוך הפגיעות הרבות בגוף ובנפש, יבינו אחרוני השמאלנים בישראל שזו המציאות במזרח התיכון הישן. אין חדש. והחלום על שלום עם הערבים היה בעצם סיוט בלהות.

פורסם בעיתון 'בְּשֶׁבַע'

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על רק טלטלה מזעזעת תזיז פה משהו…

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  המזרח התיכון נראה כפי שהוא כי כאן יש הפגנות כוח על כלום מקסימום על דעווין ויעני "כבוד"
  ישראל לא אמרה את דברה ברהיטות ובנחישות בכל שנות קיומה ובכך הנציחה את המשך הסבל שנקרא סכסוך ערבי ישראלי.
  במקום שערבים לא חושבים רציונאלי חובתנו להיכנס בכל הכוח ולקבוע עובדות נטולות מוסר אירופאי או אמריקאי.
  אירופה ואמריקה "מתות" עלינו בהיותנו תחנה שפויה ו"מערבית" לאינטרסים הסמוים והגלוים שלהם..
  מדינות ערב חיבות להציע אג'נדה של מסחר ותיירות וזה ימנע הקצאת נרגיה מיותרת ומטופשת למלחמות.
  כל העולם נפל במלכודת הפיקטיבית של הפלסטינים והעידן המתחדש של האסלם.
  כשלא עושים את הצדק בצורה נכונה ואין רגולציה בעיניני דת-הרסן משתחרר ואז מקבלים וריציות של טרור מגלומני.
  שורה תחתונה מישהו חיב לעשות סדר בבלאגן שעלול להימשך דורות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s