חורבן ותקומה…

לאחר הנסיון המר שנקבע בחורבן גוש קטיף וצפון השומרון, תהא זו תמימות תמוהה ביותר לטפח תקוות שווא. אפשר במדינת-ישראל לגרש אנשים ולהחריב את בתיהם. עובדה. וכדאי מאוד להרהר במסקנה הדמיונית שמדינה היכולה לגרש עשרת אלפים יכולה לגרש גם חצי מיליון. היא רק צריכה לרצות והיא תרצה. ואם לא תרצה עם הגזר היא תרצה עם המקל. בסוף הדבר המדינה תיכנע ותתרצה ואפילו בעל כורחה לשולטים עליה בפועל – האקדמיה, מערכת המשפט והתקשורת בראשם.

העובדה שיש על ראשנו שליטים מעל לשליטים אמורה היתה לזרוע בהלה, ואין בנו נבהלים. התרגלנו. אלא שאין לנו פה נשיכות של כלבי שמירה, יש לנו כבר עסק עם טורפי מדינה שלמה. כל נסיון להבין את המניע שלהם מעלה חרס להוציא את השאיפה התזזיתית להרס. סתם. המדינה מוצפת בצרות צרורות שמרוב הזנחה כבר אין להן שיקום, ואלה טורפים עוד נתח ועוד ביס מבשר כולנו לרבות בשרם שלהם. אפילו לא בשביל לאכול. סתם. קשה מאוד להבין מחבל מתאבד המשליך נפשו מנגד רק בשביל ליטול עימו כמה שיותר חיים.

שלושת הגופים הנ"ל ובראשם התקשורת מבינים הבנה שונה ומשונה מכל הכלול בהגדרה של השכל הישר, לרבות הבנת המונחים "שכל" ו-"ישר". ההבנה שלהם אינה לוקה סתם בחסר, זוהי הבנה עמוקה הנאחזת בחוסר הבנה מוחלט. רובם הגדול חילונים שטיפחו אמונה רליגיוזית ממש עם פולחנים וטקסים. דת. משכילים בני משכילים העושים השכלתם קרדומים לחפור לנו חורבן והרס כמשמעם. מערכות האקדמיה, המשפט והתקשורת שלא נבחרו בציבור, שולטות בו, ומאיימות להכריתו כרת. יחד עימן.

לכאורה, יכול היה השלטון הנבחר לאכוף את החוקים, להשליט סדר ולחוקק חוקים נוספים שיבטיחו איזונים ובלמים הדרושים לנשמת אפה של הדמוקרטיה. אבל רק לכאורה. משום שדבר אינו עומד מעל לחוק מלבד פרשנותו המבטלת אותו לעתים ומולכת בכיפה. לאט לאט תחדור ההכרה הקשה שקיומנו מבטא דמוקרטיה-דיקטטורית-אנרכיסטית. ג'ונגל מלא חיות רעות וסכנות מכל עבר. בשביל לעמוד בפרץ הזה נחוץ איחוד רחב בציבור המצולק, ולמען האיחוד הנדרש נתבעת צרה גדולה על כולנו. זוהי המסקנה הנובעת מן המגמה שאינה קופאת על שמריה. אסון שיביא לאחדות. כמה טרגי.

התחושה המוטעית שלי היא שחורבן חבלי יהודה והשומרון בלתי נמנע. אני חי בטעות פטאלית, בפירכה תבוסתנית, בשגיאה איומה ונוראה, במסקנה הזוייה להחריד, ובכל זאת, אפשרית בעליל. קשה לי להאמין שהטעות הזאת תתברר כטעות משום שעם כל היותה טעות, האמת מבצבצת מבין שבכיה והיא מרה.  השולטים בפועל במדינה גמרו אומר להחריבה. לפני שבע שנים בוצע החורבן השלישי והחורבן הבא נכלל כבר בסדר היום. המתיישבים יינגפו משום שמלכתחילה ויתרו על האופציה להתמודד עם זדים המכנים את גוש אמונים מייסדם בבוז: –

"… כת משיחית, אטומה ואכזרית, כנופיית גנגסטרים חמושים, פושעים נגד האנושות, סדיסטים, פוגרומיסטים ורוצחים שהגיחה… מתוך פינה אפלה של היהדות… מתוך מרתפי התבהמות וסיאוב… על מנת להשליט פולחן דמים צמא ומטורף." (בעל השמאל, עמוס עוז –  "בשם החיים והשלום", ידיעות אחרונות, 8.6.89).

אם הרשות נתונה עד למעמד של כוח אפקטיבי פועל – להבאיש את ריחם של מתיישבי יהודה ושומרון עד כדי כך, להסית את זרועות השלטון נגדם ולתבוע את גירושם וחורבנם – אין מנוס מן החורבן. יש הרבה סיבות לדאגה גדולה, אבל אין די בדאגה בשביל לייצר את האיחוד הנדרש. העם מפוזר ומפורד בתוך עצמו והצד השווה בכל רסיסיו –  קשיות-עורף. נחוצה מכה מטלטלת בעוז. רק הלם מזעזע יכול להצמיח בלם מוכרח במדרון התלול הזה, ורק בלם תקיף יכול להטות לכל הרוחות הרעות את הסחף הנורא שטופח במשך שנים. זו נחמתנו בעוניינו.

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על חורבן ותקומה…

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    שלום דודו,
    כתוב בגמרא במסכת נדרים: "כל המחניף לרשע נתפס תחילה" לצערי התחזית שלך ריאלית. הסיבה היא שהתושבים שם מחזיקים בציונות של הכיפות הסרוגות, שלא מפסיקה להתחנף למדינת הרשע הזו ולומר עליה את ההלל. שים לב למשל, שאף אחד מהשמאל לא מעז לדבר על התנחלויות חרדיות כגון אלעד וביתר עלית. הסיבה: חוסר הסימפטיה הבסיסי של הציבור החרדי (שיש לי עליו לא מעט ביקורת אך מאהבה) שמוכן לשבור את העצמות למי שיעז לבוא ולפנות אותם. השמאל יודע זאת לכן יפחד לגעת בהם. אם רוצים להתאחד ולהתעורר אז צריך להתחיל בעיקרו של הפתרון: להכיר בכך שהמדינה נחטפה כבר לפני יותר מ 20 שנה ע"י הגורמים שתיארת, ואין לה תקנה אלא פירוקה ובנייה מחדש של מדינה אחרת. כל עוד לא תחדור ההכרה הזו לציבור, ובמיוחד לסרוגים, אי אפשר להרפא.
    משה
    ציוני נלהב עם כיפה שחורה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s