המוצא מן הסבך שאין בִּלְתוֹ…

עוד שנה וחצי יתקיימו בחירות כלליות לכנסת ולממשלה. יש זמן, אבל לא הרבה. יאיר לפיד כבר נכנס לזירה ויבואו שחקנים חדשים נוספים, עם מפלגות חדשות, שישמיעו לנו את אותן הזמירות לעייפה. עד עכשיו לא שמעתי ולא ראיתי טעם של בשורה. מדברים על אותם הדברים ומבטיחים את אותן הבטחות שעם כל הרצון הטוב, ויש רצון טוב, אי אפשר כבר להאמין ל"תִּשְׁקוֹרֶת" ול"טֶמְבֶּלֶוִיזְיָה". אז יבטיחו לנו שהכל חייבים לשאת בנטל השירות הצבאי… נוּ? הכל יישאו? יחליטו על שינוי שיטת הממשל ואפילו ישנו את השיטה… זה יועיל כהוא זה למצוקותינו? זה יאחה את פיסות הקרעים של החברה בישראל המתעופפות סביבנו במהירות מסחררת כעמוד סופה? אפילו למחאה החברתית, המדברת במספר קולות מנוגדים זה לזה, אין בעצם משהו מגובש, ממוקד ואפקטיבי. חלק מן המערכה מתנהל ברשתות החברתיות וזה לבדו מרדד את השיח עד לגובה השלולית. איך יוצאים מן הפלונטר ומי יכול לעשות את המלאכה הקדושה הזו?

התשובה פשוטה בתכלית. כל השינויים, המבורכים כשלעצמם, המקושקשים עד לזרא, לא יתחוללו אלא אם ישתנו פני התקשורת לחלוטין. מה שנדרש ונתבע במפגיע הוא "פְרִיש מִישׁ" תקשורתי. אין מה לתחזק ואין מה לתקן. מדובר במנגנון חלוד ומסואב שחורק ומצפצף ומסרב להתפרק. אין ברירה, צריך לנעול מגפיים ולהיכנס לאורוות הללו עם אתים וזרנוקי מים שמשפריצים חזק! לשלוח את הסוסים לאחו לעונה שלמה, ולהכין מלאי של דשן משובח לחקלאים מן הדומן שעלה על גדותיו. או אז, לאחר שנצחצח את משכנות העדרים למשעי, נמנה מנהלים שומרי חוק לבצע את עבודתם העיתונאית בכפוף לחוק. צריך יהיה להשיב לשמאל בישראל את כבודו הראוי בתקשורת לפי משקלו באוכלוסיה. פיתחון הפה וחופש הביטוי יהיו נחלת הכל ומגוון הדעות יזכה לביטויים מתאימים והולמים. העיוות הקיים היום יוצר חייץ בין החברה הישראלית לבין התקשורת הבוגדנית. אלה הם שני מחנות ניצים המתעבים זה את זה אם לא שונאים בדם. בצד אחד רובו של העם בישראל וכולו חסר אונים ומולו קומץ שאינו מבחין בין ימינו לשמאלו אבל יש לו מיקרופונים, מצלמות ותדרים על חשבון הציבור. זה לא חופש עיתונות, זוהי הפקרות של אנרכיה.

צריך יהיה להקים מפלגה שתתחייב לבוחריה להתפרק לאחר קדנציה אחת. מפלגה של אנטי פוליטיקאים שתחרוט על דגלה סעיף אחד בלבד – שינוי פני התקשורת הכפופה לחוק רשות השידור, דהיינו, הערוצים 1, 2, ו- 10 בטלויזיה, כל תחנות הטלויזיה האזוריות, וכל תחנות הרדיו בישראל. תוקם נציגות מטעם משרד ראש הממשלה שתפקידה יהיה לפרק אחת לאחת כל תחנת שידור ולבנותה מחדש בהתאם לחוק. כל החפץ לראות עד כמה חוטאת התקשורת ועושה מלאכתה רמייה מוזמן להקדיש 10 דקות לקריאת חוק רשות השידור. מובטחת לכל קוראת וקורא – תדהמה!

זוהי הרעה החולה הגדולה ביותר הניצבת נגד כל המצוקות בישראל ומעצימה אותן. במקום לשרת את ציבור המאזינים והצופים במדינה היהודית החבוטה שלנו, הם מוליכים אותנו בכחש לאבדון. הכל נגזר מיחסה של התקשורת. הכל!!! הביטחון והכלכלה והחינוך והרווחה והתחבורה ואיכות הסביבה והמשפט ואפילו השלום. בכל טיפוליה של התקשורת דהיום ומזה שנים רבות נגררנו בעל כורחנו בעקבותיה מדחי אל דחי, עד שהגענו אל עברי פי הפחת. הצעד הבא – תהום! הגיע הזמן להמיר את המעוּוָת הזה במשהו הוגן יותר. הגון יותר. התקשורת הישראלית הוכיחה במשך שנים חוסר אחריות משווע כאשר מנחה אותה דבר אחד בלבד – לפגוע אנושות במדינתם שהיא אֶפֶּעס גם קצת המדינה שלנו. די, באמת נמאס.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s