רקויאם בלתי נמנע…

יש כאן התנגשות של מדינת היהודים ביהודים. ממש תרתי דסתרי. הואיל ואי אפשר לקיים מדינה ליהודים בלי יהודים, והואיל והיהודים כבר הוכיחו שהם יכולים להתקיים בלי מדינה, אין מנוס מן החורבן הצפוי למדינת-ישראל. היהודים יתקיימו תמיד. יענו אותנו וירצחו בנו אבל התפזורת תהיה לנו למגן ולא תיתכן כלייה של העם הזה.

מה איום ונורא להיווכח שהציונות במהותה הינה תנועה גִּזענית. הגִּזענות הזאת אינה מתבטאת בהתנשאות על פני אומות העולם, אלא בהתנשאות חולנית של קומץ יהודים על פני יהודים. עד כמה קשה התובנה שהציונות השתמשה בסמלים יהודיים ואפילו בתורת ישראל בשביל לחסל את היהדות. אפשר לומר בקלות שהציונות אינה רק תנועה גִּזענית אלא תנועה אנטישמית ממש. הציוני "הדגול", חוזה המדינה, הרצל, הטיף בעצמו להתבוללות וראה ביהדות שורש כל רע:

"… רעיון מצוין עולה בליבי למשוך אנטישמים ישרים ולעשותם מחסלי הרכוש היהודי."(תיאודור בנימין זאב הרצל – מתוך יומן א', עמוד 68)

"… אני רואה את עצמי כיהודי מודרני ממוצע ואין אני נרתע ממעבר פורמלי לנצרות. אני מברך על כל יהודי שיש לו ילדים המחליט להתנצר. לי יש בן, הייתי מעדיף להתנצר היום ולא מחר כדי שתקופת החברות שלו בנצרות תתחיל מוקדם ככל האפשר, וכדי לחסוך ממנו את הפגיעוּת ואת הקיפוח שנפלו בחלקי ושעוד יפלו בחלקי בגלל היותי יהודי." (הנ"ל מתוך הספר 'הרצל' מאת עמוס איילון)

הציונות הדתית לאומית, הטובה והתמימה, ניסתה ועודה מנסה לתקן את העוול הזה, אבל זה לא עזר, לא עוזר ולעולם לא יעזור לנו. דרך העולם היא שקמצוץ מן הרעל מרעיל תכולה של חבית שלמה ויש פה בישראל הרבה יותר מקמצוץ של רעל. זו הציונות במהותה ובהתגלמותה – רעל אנטישמי. אילו היה ברעיון הציוני מעט מן התבונה, ניחא, אבל רעיון שבסיסו הרס עצמי רעיל הוא רעיון עיוועים מטומטם שמוכרח להביא חורבן על התקומה המדומה. הנה לנו הוכחה אמפירית שמעט מן החושך הופך אור גדול לעלטה וצלמוות.

בחורבן גוש קטיף וצפון השומרון ניתן האות לחורבן המדינה כולה. הסיבה פשוטה בתכלית – כל המהלך האסוני הזה התקיים אך ורק מתוך שנאה ליהודים. לא היתה ולא יכולה היתה להיות סיבה אחרת. משעה שהוזרם דלק השנאה בעורקי המדינה, זו רק שאלה של זמן עד לחורבנה המלא. אין ארוכה ואין עצה ואין תבונה נגד שנאה וסופה שהיא יוצרת שנאה שכנגד ושתיהן מטפחות רק דבר אחד: חורבן. עד עכשיו ידעתי כי בידוע הוא שעֵשָׂו שונא לישראל, כמה נורא להיווכח בגרוע מכל – ישראל שונא לישראל. מי יכול לעמוד מול צרור קטלני של שנאה שכזו:

"ואני אצא רק בלילה, ואפתח תחביבים חדשים כמו צליפה בנשים מתנחלות, ואני אהפוך להיות מכור לרעש הגולגולת המתנפצת שלהן…אח! הצליל הזה, הספלאש… ורסיסי המוח שהיו מתפזרים באוויר הלילה הדליל… זאת תהיה אמנות נשגבת, מין יצירת מופת סאדיסטית ומעוותת, זאת תהיה הפעם הראשונה שפשוט ארגיש שלם עם עצמי". ('קורמורן', כתב עת, קיבוץ נירים).

עודו שב הניגון שזנחתם לשוא. מן הנמנע הוא להתכחש לניגון הזהות המוּלֶדֶת. בכל נתיב של מנוסה מן הזהות, הזהות קיימת ותתקיים לעד אף במחיר חיסול נושא הזהות. בהתנגשות הזאת מתחייבת הכרעה לכאן או לכאן – מדינה ליהודים בלי יהדות או יהודים ללא מדינה. תנועה אנטישמית כמו הציונות, חזקה ככל שתהיה, לא תוכל לעולם לחסל את היהדות. ליהדות עצמה לא תהיה כל ברירה אלא לחסל את המדינה המתעתעת הזאת. אין שום הצדקה לקיומה של מדינה יהודית בלי יהדותה. נקודה.

אפשר כמובן לטמון את הראש בחול. מה מסמל קבורה יותר מזה?

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על רקויאם בלתי נמנע…

  1. מיכאל הגיב:

    טיפשון מחסלי הרכוש כוונתו להעברת הרכוש מאירופה לא"י והאנטישמיים של אותם הזמנים היו פוליטיקאים שדרשו הפרדה לאומית ולא רוצחי יהודים כמו היום, בנוגע להתנצרות הרצל חזר בו מרעיון זה לחלוטין, צריך לזכור שהוא גדל במשפחה מתבוללת ולכן לא ראה בזה בעיה אך לאחר מכן עשה תשובה.
    חבל שאתה מוציא דיבה ומסלף דברים של מי שבזכותו אתה כאן עכשו, בעבר הערכתי אותך…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s