עיתונות ישראלית אנטישמית…

מעשה בחלקת אדמה שהיתה מאז ומעולם אדמת מריבה. משחר ההיסטוריה הזכור לקיום האנושי יצאו ובאו ממנה ואליה נצים מנצים שונים ומשונים ועשו בה מלחמות עליה. הואיל ואין האדמה הזאת ברוכה במחצבים כלשהם ואפילו לא במים נובעים שירוו את צמאון עדריה, עשאוה קדושה. אדמה קדושה. משעה שנתקדשה על-ידי נץ אחד, קידשוה הכל. כל אחד בשם המולך הפרטי שלו – הבעל, האשרה, העשתרות, האלהים ואללה.

מכל העמים הקדומים שנכחדו ועברו מן העולם נותר אך ורק עם אחד ויחיד שהזיקה בינו לבין האדמה הזאת אוחזת בתוקפה. אף על פי שהפיצוהו לכל רוח שמר העם הזה אמונים לאדמתו הקדושה ולא חדל מלשאוף לשוב אליה ולהקים בה מחדש את ביתו שחרב. במשך מאות שנים עמדה האדמה הזאת בשממונה, זנוחה נטושה ועזובה. סופרי מסע גמאו בה מרחקים מבלי למצוא בדרכם כל נפש חיה. לא היו עיתונאים.

לאחר אלפיים שנות תלאה החל העם היהודי להגשים את אשר התפלל לו וחלקו עלה לארץ קדשו. ההיאחזות בקרקע לא היתה קלה ואויבים מחוץ לאדמה חמדו את הפריחה שעלתה מן העזובה. היהודים לא וויתרו מהטעם הפשוט שכל מוצא אחר זולת מאבק בלתי מתפשר יוביל בחזרה לפרעות ולשואה אחר שואה. קיומה של ריבונות יהודית על האדמה הזאת היה אפוא לערך גדול מכל הערכים. היהודים נלחמו בחירוף נפש ורבים מהם הקריבו את חייהם למען תקומת ישראל בארצו. אבל אז, קמו מרבצם עיתונאים.

העיתונאי הישראלי בימינו קורץ מחומר מעוות שלעולם לא יוכל לתקון. כל מציאות נקבעת על-ידי עיתונאי שכזה על פי הגדרתו גם אם זו הפוכה לחלוטין מן האמת האובייקטיבית. אם הסיפור צח כשלג הוא יוגדר על ידו בצבעים קודרים משחור ואם אין סיפור בכלל, הוא יביא אחד כזה מן הגורן או מן היקב.  עיקר עניינו הוא להניע מהלכים שאין להם קשר לעיתונות. יותר נכון, להפריע למהלכים מתחייבים ולסבך את המציאות על מנת לייצר סיפור.

וכך החלו עיתונאים ישראלים לטפח שרצים ומזיקים ארסיים שירעילו את האדמה הקדושה הזאת ויטמאוה כאדמת יהודים. אלה הם האנטישמים הנוראיים של האלף השלישי שגדלו על ברכי תורות אנטישמיות עולמית דורות על גבי דורות. לא קמו שונאים לישראל כדוגמתם, סכנתם רובצת לפתחנו ובכנפיה בשורת חורבן. זו המציאות העגומה עימה אנחנו מתמודדים בכוחותינו הדלים ואין מה לייפותה לריק.

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על עיתונות ישראלית אנטישמית…

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    כדאי לך להוסיף תוסף שנקרא Tweet, Like, Google +1 and Share
    תוסיף אותו כתוסף חדש במערכת הניהול שלך ותוכל להוסיף בכל עמוד באתר. ככה נוכל לשתף את המאמרים שלך עם כולם.
    בהצלחה,
    דרורה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s