החוק נגד הפרת החוק…

כמה נעים לקום מוקדם בבוקר, לפתוח את עיתון 'הארץ' ולרוץ בחדווה אחר שורות השבר של יוסי שריד ויללות האבל של גדעון לוי. מזמן לא סיפק לנו העיתון הזה בוקר מרנין כל-כך. איזו הנאה צרופה. "חוק החרם" חימם להם את הצורה, הבעיר את חמתם השפוכה והיא תובעת עתה להשחית את כל סביבותיה. שני "קוני-למל" אלה שדעתם נזנחה ונשכחה זה מכבר איבדו כל רסן מרסן והם משתוללים כדי בזיון וקצף להנאת כולנו. אין שכל ואין הגיון ואין עצה ואין תבונה. הם מורטים שערותיהם ומצליפים בעצמם עד זוב דם, מטפסים על הקירות וחובטים ראשיהם אל העצים והאבנים כהלומי מזוט גולמי. מה יותר "סבבה" מזה?

"חוק פסול רודף חוק נפסד – המחוקקים באטרף והספינה מחשבת להיטרף: קודם מאשרים את חוק ועדות הקבלה; את חוק הצהרת הנאמנות למדינה, לדגל ולהמנון; את חוק האפליה המתקנת בקבלת יוצאי צבא לשירות המדינה; את חוק שלילת האזרחות ממחבלים; את חוק הנכבה; את חוק איסור ההסתה נגד המדינה; את חוק החנינה למתנגדי ההתנתקות; והשבוע גם את חוק החרם. ועוד היד נטויה, בשבוע הבא – חוק חקירת אירגוני השמאל." (יוסי שריד – הארץ, 14.7.2011)

המחוקק לשעבר שרוממות הדמוקרטיה בגרונו יוצא נגדה בחרב שלופה ומאיים להכריתה. מזל שזו חרב נייר עיתון של אנשים שחושבים שהם חושבים. המחוקקים מחוקקים ויוסי שריד באטרף: סוף סוף לגיטימיות ועדות הקבלה עוגנה בחוק דמוקרטי, החובה להצהיר נאמנות למדינה, לדגל ולהמנון קיבלה תוקף דמוקרטי, יוצאי צבא יזכו בצדק רב להעדפה מתקנת עוול מתמשך, תישלל אזרחותם של מחבלים בני מוות, חוק הנכבה משיב תשובה ניצחת למפקפקים בצדקת דרכם של היהודים בישראל, כן, אסור להסית נגד המדינה, את מתנגדי ההתנתקות הפושעת יש להרים על נס, לרוממם, לפארם, להללם ולשבחם – עד כמה הם צדקו כשהתנגדו לגירוש האכזר ולחורבן המיותר שהביאה עלינו ההתנתקות המושחתת הזאת.

טוב מאוד שחוקקו את חוק החרם ונפלא יהיה לחקור, להעמיד לדין ולהעניש אירגוני שמאל הפוגעים בחוסנה של הדמוקרטיה שלנו שאיכשהו מנסה להתייצב על רגליה. ויש עוד חוק נדרש ונתבע במפגיע: החוק נגד הפרת החוק שיביא לסגירת עיתונים ולהעברתם מן העולם הזה אל פח הזבל של ההיסטוריה. מספיק עם ההפקרות הזאת! חופש הביטוי החבוט והממורטט מבקש לו מאליו פנים אחרות: יושר, הגינות, גילוי נאות ובעיקר אמת צרופה. די לתבוסתנות במסווה של נאורות! הכל רואים את המסכות, את השכל העקום ואת ההיגיון שהיה לשכיב מרע.

"… חוק החרם שהתקבל השבוע מביא אותי לשנות כיוון: מעתה אטיף בפומבי גם לאחרים שלא לקנות מוצרים שחורים. כן, להחרים! […] סחורה גנובה לא קונים. נקודה. מותר וצריך להגיד את זה בקול גדול, לפני שהתקבל חוק החרפה הזה ועוד יותר מכך אחרי שהתקבל." (גדעון לוי – הארץ, 14.7.2011)

מה זה אם לא ציפצוף ארוך על הדמוקרטיה. חוק הוא חוק הוא חוק. הדברים האלה של גדעון לוי כמו הדברים של יוסי שריד, הינם בפירוש קריאה להפר את החוק הישראלי שהתקבל כחוק. עכשיו צריך לזמנם לחדרי החקירות ולבדוק אם יש מקום להעמידם לדין. אסור לגמגם מול מפירי חוק המטילים מימיהם מן המקפצה הגבוהה על ראש כולנו. את הנמק הזה יש לכרות ולבודד מן הדמוקרטיה. מותר לבקר בחריפות חוק אולם אסור בתכלית האיסור לעבור על החוק. את ההבדל הזה צריך להבהיר להם הבהר היטב ויפה כל דקה קודם.

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על החוק נגד הפרת החוק…

  1. יוסף הגיב:

    דודו אתה האיש הנכון במקום הנכון , כמו שנאמר בפרקי אבות " במקום שאין איש השתדל להיות איש" , אומר את הדברים חד וחלק ללא כחל וסרק , כפי שאומרים אנשים בשיחה בינהם לולא היה האדם הזה היו צרכים להמציא אותו, ישר כוח דודו , אתה מקדש שם שמים ברבים , ניראה לי שיצטרכו לפתוח מחלקה באברבנאל במיוחד לשמאלנים הארורים לאישפוז אחרי מה שעובר עליהם באחרונה, החגיגות ניגמרו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s