בַּנְק אִימוּן…

מזכ"ל האו"ם, בַּנְק אִימוּן, אמר אתמול דבר והיפוכו. הוא קרא גם להפסיק את הכיבוש וגם לחלק את ירושלים. אם מפסיקים את הכיבוש הישראלי, אין מה לחלק את ירושלים, ואם מחלקים את ירושלים אזי ממשיכים את הכיבוש. צריך להסביר לבַּנְק הלזה שבעיני הערבים כל סנטימטר רבוע על האדמה הזאת הוא הקדש מוסלמי הנקרא "וואקף". אף על פי שמעולם לא היתה פה שום ישות ריבונית פלסטינית וגם לא היתה ריבונות כזאת בשום מקום אחר בעולם. עַם פלסטיני הוא פיקציה שכבר הודו בה הערבים עצמם כולל המרגל הבוגדני עזמי בשארה. אסור מלהתעייף לטעון את הטענה הצודקת הזאת – אין עַם פלסטיני, לא היה כזה, וגם לא יהיה.

עוד טוען בַּנְק אִימוּן כי "הכיבוש שהחל בשנת 1967 הוא שגוי מוסרית ומדינית וחייב להיפסק. לפלסטינים זכות לגיטימית להקים מדינה עצמאית משלהם". גם פה צריך להסביר לבַּנְק עובדות היסטוריות – הכיבוש לא החל בשנת 1967 אלא בשנת 1882 והכיבוש משנת 1967 היה הכרח המציאות. בלי הכיבוש הזה היתה מדינת-ישראל נמחֵית מעל פני האדמה. נכון הוא הדבר שבעיני שונאי יהודים, כולל יהודונים אוטו-אנטישמים בתוכנו, עצם קיומה של מדינה ליהודים הוא דבר שגוי מוסרית ומדינית, אבל מה לעשות, החיים בקרב הגויים השונים במשך אלפיים שנה לא הוכיחו את עצמם כאפשרות סבירה לחיים בטוחים.

וכאילו לא די בזה, תובע בַּנְק אִימון: "יש להגיע לפתרון צודק ומוסכם לבעיית הפליטים הפלסטינים". המשפט הזה חופף במדוייק את המשפט "יש לבטל את מדינת-ישראל כביתו הלאומי של העם היהודי". אין דרך אחרת. ה"פליט הפלסטיני" הוא כל ערבי ששהה בארץ-ישראל ואפילו שהה בה רק משנת 1946. כלומר, גם אם הוא מצרי או סודני שחי ועבד פה בתוך שנתיים אלו עד לקום מדינת-ישראל, ו"נפלט" ממנה, הוא פליט וגם וצאצאיו וצאצאיהם עד סוף כל הדורות. על פי "הפלסטינים", הם מונים כיום כחמישה מיליון פליטים. איך רוצה הבַּנְק להגיע לפיתרון צודק ועוד מוסכם? אפשר כמובן לשבת באולמות מרווחים וממוזגים ולקשקש בקומקומים ככל שיחפצו – המציאות שונה. אחרת.

"מדינה פלסטינית" תהיה מתכון למלחמה מתמשכת. הן מלחמה בתוכה פנימה בין שבטים, חמולות וכנופיות, והן מלחמה אינסופית נגד ישראל. זהו הפיתרון הכי גרוע לכל מי שמבקש שקט יחסי בארץ הזאת. יצירת עַם יש מאַיִן היא שֶׁקֶר ועִם בסיס שקרי שכזה לא ממציאים לו מדינה שגם היא תקום יש מאיִן. הכל רוצים פיתרון צודק ובר קימא אבל הדרך אותה מציע בַּנְק אִימוּן תוביל למרחץ דמים משום שהיא דוחקת את ישראל אל הפינה שממנה תיוותר אפשרות אחת בלבד שכבר ניסינו כמה וכמה פעמים – מלחמה בלתי מתפשרת על הקיום.

הפתרון האפשרי היחיד לדעתי ש"יחזיק מים" הוא מתן זכויות אזרחיות ירדניות לכל הערבים תושבי יהודה והשומרון, במקביל למתן זכויות תושב ישראליות. איש לא יזוז מביתו ונחלתו. לא צריך להמציא עַם ומדינה מיותרים לחלוטין שיהוו עילה מתמשכת להתכתשויות בלתי פוסקות. על פי סקרים מהימנים שנעשו לאחרונה ביהודה ובשומרון, כולל במזרח ירושלים – רוב ברור של הערבים האלה מעדיף לחיות תחת "הכיבוש" הישראלי מאשר ב"מדינה פלסטינית" שתהיה לכל הדעות יישות מושחתת. זהו המהלך הנכון – משאל בחסות האו"ם בקרב כל הערבים שאזרחותם היתה ירדנית לפני 1967, ובו שאלה אחת: האם תעדיף תושבוּת ישראלית עם אזרחות ירדנית או אזרחות "פלסטינית"?

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s