עלוקות, תתגייסו!

ועדת השרים לענייני חקיקה החליטה אתמול (יום א') לקבור את "חוק האמנים המשתמטים" וסללה בכך את דרך המלך לעוד ועוד משתמטים מן החובה הראשונה במעלה – להגן על עצמם ועל משפחותיהם, להטות שכם ולשאת בנטל שבלעדיו אין למדינה קיום. ההחלטה האומללה הזאת מסיגה את מדינת-ישראל עוד צעד אחד אחורה בדרך להתהוות עַם רפוס של הדוניסטים טפילים בצד עוני מחפיר. גיבורי ישראל הם כיום הבורחים מן המערכה ומשליכים על כתפי אחרים את האחריות לביסוס וחיזוק כוחה של המדינה.

אין לזה שום הצדקה! העוול משווע והנבזות חוגגת בשערים בתופים ובמצילתיים. גאוות המשתמטים הזוכים להגנה על חשבון חבריהם פוגעת פגיעה של ממש בחוסנו של העם הקטן הזה, המוקף אויבים, והמאויים על עצם קיומו בכל רגע. ואין בושה. כל לובש מדים התורם למדינה לפחות שלוש שנים ממיטב שנותיו, היה לפראייר אידיוט, בעוד חברו המשתמט זוכה לתמיכת המדינה בהתנהגותו הנלוזה. מדוע החליטה המדינה למשוך ידיה מחובתה לכפות את השיוויון בנטל? הלא לנו האזרחים אין את הסמכות לחייב משתמטים לתרום את חלקם. זה תפקידה של המדינה. של השלטון בממשלה ובכנסת.

ענפי המשק הישראלי משוועים לידיים עובדות ומאגר עצום של צעירים שהיה יכול להועיל תועלת של ממש – עומד מן הצד עם הידיים בכיסים ושורק להנאתו בבוז. בתי אבות ואימהות, בתי חולים, משטרה, סדרנות שמירה ואבטחה, פקחי תנועה, חקלאות, בניין, סיעוד לקשישים/ות, עובדי תחזוקה למיניהם, סניטרים ועובדי נקיון, סלילת כבישים ומסילות ברזל ועוד ועוד מלאכות שאין להן כל קשר עם "הכיבוש", וכמו נועדו במיוחד לפציפיסטים טהורים נקיי כפיים וברי לבב. מדוע שלא יושיטו יד לכל אלה? מדוע המדינה אינה מחייבת אותם? למה, בשם כל היקר, למה?

אבל יצר ההרס העצמי של חלקים במדינת-ישראל אינו מסתפק בהשתמטות בלבד. הטפילות תובעת גם שֶׁיָזוּנוּ אותה. החוק המוצע והדחוי ביקש למנוע מן הנבזים וחלאות האדם האלה להתפרנס ולהרוויח עוד ועוד מעטיניה המצומקים בלאו הכי של מדינת-ישראל, על חשבוני ועל חשבונך. כלומר, לעודד את התפוררות החברה, להעלות על נס את מחריביה, לדשן, לענג ולרפד את מהרסיה, לטפח את נבלותיה, למשוח ולהכתיר את הנבזים שבה. מאליה עולה השאלה: מה זה אם לא התנהלות מדינית פנימית מטומטמת?

מה חושב לו חייל השוכב במארבים והמסתער על הג'בלאות על חלמאות המדינה שעל קיומה הוא נלחם? מדוע מחייבים אותו להשליך נפשו מנגד ולעתים אף להקריב את חייו ממש למען אלה שצוחקים עליו ובזים לו? כמה זמן תימשך האפליה הזאת בחסות החוק? איך אנחנו, בשתיקתנו נותנים לזבל הזה חמצן מים ומזון, שיצמח עוד ועוד? אלו שאלות שהוועדה לענייני חקיקה בכנסת ישראל נמנעה מלתת עליהן את הדעת. כלימה!

 

פורסם באתר news1

 

 

פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

5 תגובות על עלוקות, תתגייסו!

 1. מיכאל הגיב:

  מצויין – כמו תמיד.

 2. mr.globy הגיב:

  בעקבות אי ההצבעה על החוק הנידון אני קורא לכל בני בתי לא להתגייס לצהל וכן לא לשרת בשרות לאומי.
  גם אני שסימתי את שרותי הצבאי כולל מילואים לא אלך להתנדב לשום מקום מלבד ביתי. גם אם חלילה תפרוץ מלחמה.
  אשב לי בביתי ואצפה באחרים.
  לאחר גמר אותה מלחמה שאני מקווה כי לא תגיע אצא לרחוב ואצחק על אלו שכן התגיסו.

 3. דוד עציון הגיב:

  אתה צודק, אבל צריך להפנות את האשמה גם לצה"ל עצמו

  מה זה בעצם "משתמט"? מי שלא מגיע ללשכת הגיוס או לגיוס עצמו – הוא עריק ועובר על החוק. באלו, מטפלות המשטרה והמשטרה הצבאית.
  מי שמגיע ללשכת הגיוס ובסופו של דבר "משתמט", עושה את זה בידיעת הצבא ובאישורו – פרופיל נפשי, אי התאמה וכו'
  אם הצבא מזהה שם מה שהיו מכנים "ארטיסטים", מקומם בכלא או בגיוס
  אם הצבא לא עושה זאת ומעדיף להתעלם, מה לנו כי נלין?

  • גם אם הצבא פוטר אותו מגיוס לצה"ל, זה לא פוטר אותו משירות למדינה במשך שלוש שנים… על זה אני קובל! הוא צריך להתנדב מעצמו לשירות ציבורי כלשהו… היום הוא יכול לבחור בין מכבי-אש לבין בתי חולים ואינספור מוסדות מדינה המשוועות לכוח אדם. אין ברירה, צריך לחוקק חוק שיחייב את כל אזרחי המדינה לשרת את מדינתם כפי שחיילים עושים…

 4. רונן גפן הגיב:

  צודק לחלוטין.
  איתי שרת בן אדם שהיתה לו כליה אחת עם פרופיל 31 וכשהיה צריך אז הוא עלה ללבנון (תפקיד טכני)
  היו גם כמה חיילים שהתנדבו לשרת עקב פרופיל 21 ושרתו במעבדת אלקטרוניקה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s